Słysząc hasło „zdrowa dieta”, wiele osób ma przed sobą widmo długich godzin spędzonych w garach z przerwami na wielkie zakupy w sklepach ze zdrową żywnością za horrendalne pieniądze. Niektórzy czują się zniechęceni na starcie, ponieważ życie w biegu pochłania wystarczająco dużo czasu i nie wyobrażają oni sobie wyegzekwować go więcej na przyrządzanie 5 posiłków dziennie, do których to składniki kosztowały pół wypłaty. Chcąc Was zachęcić, kochani, przedstawiam Wam naoczny dowód na to, że zdrowe żywienie nie musi być tak bardzo czasochłonne i drogie zarazem. Chcę pokazać, że możecie pójść do lokalnej Biedronki i wybrać zdrowe produkty gotowe, w dyskontowej cenie, które z powodzeniem nadadzą się na wartościowy posiłek, bądź będą wymagały połączenia z innym produktem, np. surówką, kaszą, pełnoziarnistym pieczywem, by miano wartościowego posiłku zyskać. Chcę uczulić Was też jak ważne jest czytanie składów, ponieważ potencjalnie zdrowe produkty z etykiety, po przeczytaniu składu mogą okazać się niezdrowe.

Przedstawiam Wam swego rodzaju analizę tego co warto kupić Biedronce oraz tego na co trzeba uważać, ponieważ choć wydaje się zdrowe to takowym nie jest. Analiza nie zawiera cen. Przy każdym produkcie wymienię dla Was jego skład, opisze bardziej szczegółowo niektóre składniki oraz wtrącę swoją krótką opinię na temat danego produktu. Analiza pomija gro zdrowych produktów takich jak przeciery i passaty pomidorowe, warzywa konserwowe, makarony i inne, bo ich skład jest najczęściej jasny i prosty. Pamiętajcie aby zawsze wybierać jak najkrótszy skład bez zbędnych dodatków w postaci cukru, wzmacniaczy smaku, konserwantów i innych tego typu wypełniaczy

Zupa krem z marchwi i czerwonej soczewicy

Składniki:

woda, marchew 24%, soczewica czerwona 12%, ziemniaki, cebula, por, sól, olej rzepakowy, czosnek przyprawy, ekstrakt
z papryki
Okiem dietetyka   Produkt jest ok! Jeśli dodasz do zupy pełnoziarnisty makaron czy kaszę, bądź zagryziesz ją razową bułką, zupa ta będzie stanowić pełnowartościowy posiłek. Nie zapomnij posypać natką pietruszki, a najlepiej zjedz do tego furę sałaty z dodatkiem pestek i voila, zdrowy, wartościowy posiłek jak ta lala!

Zupa gulaszowa

Składniki:

woda, mięso wieprzowe 12%, pomidory krojone 12% (pomidory, sok pomidorowy, sól, regulator kwasowości kwas cytrynowy), ziemniaki, cukinia, papryka czerwona 6%, marchew, cebula 3%, koncentrat pomidorowy, sól, przyprawy (zawierają gorczycę), olej rzepakowy, czosnek.
Okiem dietetyka   Dla osób jedzących mięso produkt jest ok! Zupa mięsno-warzywna z bardzo dobrym składem, może posłużyć jako zdrowe danie gotowe. Pamiętaj o uzupełnieniu i wzbogaceniu swojego posiłku, jak wyżej. Musisz wiedzieć, że wg zaleceń, mięso i jego przetwory można jadać nie częściej niż 2 razy w tygodniu. W pozostałe dni tygodnia powinny znaleźć się w naszym menu 2 porcje tłustych ryb morskich oraz rośliny strączkowe.